Skip to Content

Aktualności

Podpisanie listu intencyjnego

Equinor współzałożycielem platformy współpracy w zakresie bezpieczeństwa w morskiej energetyce

Posiadający 50-letnie doświadczenie w prowadzeniu inwestycji morskich, Equinor podpisał 21 listopada list intencyjny w zakresie bezpieczeństwa farm wiatrowych na polskim Bałtyku.

Equinor i Polenergia zakontraktowały kable dla morskich farm wiatrowych Bałtyk II i III

Equinor i Polenergia podpisały umowy na zaprojektowanie, produkcję, dostawę i instalację kabli wewnętrznych oraz kabli eksportowych dla budowanych wspólnie morskich farm wiatrowych Bałtyk II i Bałtyk III o łącznej mocy 1,44 GW. To kolejne komponenty niezbędne do realizacji kluczowych inwestycji dla polskiej transformacji energetycznej.
Dogger Bank Wind Farm

Equinor uruchomił największą na świecie morską farmę wiatrową

Pierwsza energia z największej na świecie morskiej farmy wiatrowej Dogger Bank znajdującej się na Morzu Północnym popłynęła do brytyjskiej sieci. To kamień milowy w rozwoju energetyki opartej o odnawialne źródła energii i nowy rozdział w budowaniu bardziej zrównoważonego i bezpiecznego systemu energetycznego.

Badania morskiego dna pod farmę wiatrową Bałtyk I

Na obszarze planowanej przez Equinor i Polenergię morskiej farmy wiatrowej Bałtyk I trwają badania morskiego dna. Działania w odległości 80 kilometrów od polskiego wybrzeża Morza Bałtyckiego prowadzi załoga statku Dina Polaris. Prace poprzedzają zaprojektowanie, a następnie wybudowanie zaplanowanych w tym miejscu elementów morskiej farmy.

Equinor Liderem Zielonej Energii 

Działania Equinor i wkład firmy w rozwój energetyki opartej o zeroemisyjne źródła w Polsce zostały docenione przez kapitułę Konkursu organizowanego przez Dolnośląski Instytut Studiów Energetycznych podczas IX Kongresu Energetycznego.
Equinor

Equinor dołączył do porozumienia sektorowego na rzecz rozwoju gospodarki wodorowej

Equinor, firma biorąca aktywny udział w transformacji energetycznej Polski poprzez rozwijanie morskiej i lądowej energetyki odnawialnej, będąca też jednym z głównych dostawców gazu do Polski poprzez Baltic Pipe, dołączyła do grona sygnatariuszy porozumienia sektorowego na rzecz rozwoju gospodarki wodorowej.
Farma Wilko zakupiona przez Equinor od Grupy Helios

Equinor rozszerza swoje portfolio odnawialnych źródeł w Polsce

Equinor nabył zlokalizowaną w Wielkopolsce lądową farmę wiatrową o mocy 26 MW. Dzięki tej akwizycji norweski koncern rozszerza kompleksową ofertę rozwiązań wspierających polską transformację energetyczną, realizując jednocześnie rynkową strategię jako producent energii z odnawialnych źródeł.
Equinor Puchar Małych Żagli kończy sezon windsurfingu w Łebie

Equinor Puchar Małych Żagli kończy sezon windsurfingu w Łebie

Equinor wraz z Łebskim Klubem Żeglarskim zakończyli, w ostatni weekend sierpnia, sezon windsurfingu na Morzu Bałtyckim. Regaty odbyły się w pięciu. Equinor, zaangażowany w transformację energetyczną Polski, wspiera dziecięcą i młodzieżową grupę windsurferów w ramach globalnego projektu “Heroes of Tomorrow”.
Otwarcie Hywind Tampen

Equinor otwiera największą na świecie pływającą morską farmę

Następca norweskiego tronu – Książę Koronny Haakon oficjalnie otworzył należącą do Equinor największą na świecie pływającą farmę wiatrową – Hywind Tampen. Energia z morskiego wiatru zostanie wykorzystana po raz pierwszy na świecie do zasilenia norweskich złóż Gullfaks i Snorre, redukując tym samym emisję CO2 do atmosfery.

Equinor uruchamia kolejną elektrownię fotowoltaiczną w Polsce

W pomorskiej miejscowości Zagórzyca, Equinor rozpoczął testową produkcję z drugiej farmy fotowoltaicznej. To kolejny krok w kierunku budowy zróżnicowanego portfela odnawialnych źródeł energii w Polsce, która jest jednym z najdynamiczniej rozwijających rynków OZE w Europie.
Equinor i Łebski Klub Żeglarski

Equinor sponsorem młodzieżowego klubu żeglarskiego w Łebie

Napędzani wiatrem oraz blisko związani z morzem i Łebą – Equinor oraz Łebski Klub Żeglarski podpisali umowę o współpracy. Zaangażowana w polską zieloną transformację firma energetyczna, będzie wspierać dziecięcą i młodzieżową grupę windsurferów w ramach globalnego projektu “Hereos of Tomorrow”. Jest to pierwsza tego typu inicjatywa Equinor w Polsce.
Anna - badania wietrzności

„Anna” zbadała wietrzność i natężenie fal morskich dla projektu Bałtyk I

Equinor i Polenergia zakończyły trwające ponad rok badania wietrzności i natężenia fal dla najbardziej zaawansowanego projektu tzw. drugiej fazy - MFW Bałtyk I. Dane oceaniczne i meteorologiczne, zebrane przez urządzenie ochrzczone imieniem „Anna”, pozwolą określić przewidywaną produkcję energii z farmy wiatrowej, a także stworzyć jej projekt od fundamentów po łopaty.
Badania dna morskiego

Equinor i Polenergia zakończyły badania dna morskiego dla projektów MFW Bałtyk II i Bałtyk III

Przez blisko 8 miesięcy 10 specjalistycznych statków badawczych i setki specjalistów badało dno Bałtyku, gdzie planowana jest instalacja farm wiatrowych Bałtyk II i Bałtyk III. Zakończone prace geotechniczne i geofizyczne to kolejny kamień milowy w realizacji inwestycji Equinora i Polenergii w zakresie morskiej energetyki wiatrowej w Polsce.
O&M Base Łeba

Equinor wybrał biuro architektoniczne dla bazy serwisowej w Łebie

Gdańskie biuro architektoniczne B-CA zaprojektuje bazę serwisową dla morskich farm wiatrowych, którą Equinor wybuduje w Łebie. Zwycięski koncept architektoniczny zakłada stworzenie budynku neutralnego dla klimatu i w maksymalny sposób wykorzystującego potencjał odnawialnych źródeł energii i surowców dostępnych lokalnie.

Morskie elektrownie Equinora i Polenergii szansą rozwoju lokalnych firm

Zainteresowanie polskich firm udziałem w rozwoju morskiej energetyki wiatrowej na Bałtyku przeszło nasze najśmielsze oczekiwania – mówią organizatorzy Dnia Dostawcy w Gdańsku. Na zaproszenie Equinora, Polenergii i Siemens Gamesa Renewable Energy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu odpowiedziało ponad 100 krajowych przedsiębiorców.
Dudgeon Wind Farm

Kontrakt na infrastrukturę systemów elektrycznych dla MFW Bałtyk II i III przyznany

Firmy Equinor i Polenergia wybrały Hitachi Energy jako dostawcę infrastruktury systemów elektrycznych dla projektów morskich farm wiatrowych MFW Bałtyk II i MFW Bałtyk III.

Kontakt dla mediów:

Magnus Frantzen Eidsvold
e-mail: mfei@equinor.com
tel.: +47 97 52 86 04