Koncepcja bazy serwisowej prezentowana podczas studyjnej wizyty senackiej w Łebie
26 maja 2022 odbyła się wizyta studyjna senackiej Komisji Budżetu i Finansów Publicznych w Łebie, podczas której Equinor prezentował założenia bazy serwisowej dla projektów morskiej energetyki wiatrowej. Obiekt powstanie w porcie w Łebie.
Kompleks będzie obsługiwać projekty morskiej energetyki wiatrowej pierwszej fazy, jakie Equinor rozwija wraz z Polenergią. Nasza baza serwisowa to ponad 80 bezpośrednich miejsc pracy związanych z realizacją i utrzymaniem projektów MFW Bałtyk II i MFW Bałtyk III, z potencjałem na dalszy rozwoj i licznymi potrzebami w zakresie usług towarzyszących, w które zaangażuje się lokalny łańcuch dostaw.
Obiekt będzie wykorzystywał najnowocześniejsze technologie, a jego architektura oparta zostanie o zasady zrównoważonego rozwoju, przyciągając liczne talenty, które znajdą zatrudnienie w Łebie.
Equinor jest jednym ze światowych liderów dynamicznie rozwijającego się sektora MEW, który wzmocni bezpieczeństwo energetyczne i pozwoli zrealizować cele transformacji energetycznej. Łeba będzie jego „lądowym sercem” na długie dekady.
To ogromna szansa dla miasta, a także całego regionu – cieszymy się, że możemy być częścią ogromnego projektu inwestycyjnego, w który angażują się wszyscy interesariusze, z pełną gotowością do współpracy.
Najnowsze wiadomości
Morskie elektrownie Equinora i Polenergii szansą rozwoju lokalnych firm
Zainteresowanie polskich firm udziałem w rozwoju morskiej energetyki wiatrowej na Bałtyku przeszło nasze najśmielsze oczekiwania – mówią organizatorzy Dnia Dostawcy w Gdańsku. Na zaproszenie Equinora, Polenergii i Siemens Gamesa Renewable Energy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu odpowiedziało ponad 100 krajowych przedsiębiorców.
Kontrakt na infrastrukturę systemów elektrycznych dla MFW Bałtyk II i III przyznany
Firmy Equinor i Polenergia wybrały Hitachi Energy jako dostawcę infrastruktury systemów elektrycznych dla projektów morskich farm wiatrowych MFW Bałtyk II i MFW Bałtyk III.
Equinor o lokalnym łańcuchu dostaw na Konferencji Stron Porozumień Sektorowych
Wsparcie polskich firm i zwiększenie ich udziału w łańcuchu dostaw dla morskiej energetyki wiatrowej to jedno z głównych wyzwań, przed którym stoi sektor offshore w Polsce. Uczestnicy Konferencji Stron Porozumień Sektorowych, zorganizowanej przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska, mówili o dotychczasowych osiągnięciach, ale i o barierach, które branża musi pokonać.